סכרת בהריון

ב-12 השבועות הראשונים להריון, כאשר מערכות האיברים העיקריות מתפתחות, רמת הסוכר בדם האם תגדל ותגביר את הסיכון לעובר. נשים עם סוכרת יכולות להגביר את סיכוייהן ללדת תינוק בריא על ידי נורמליזציה של רמות הסוכר בדם לפני ההריון. טיפול בסוכרת הריון אם יש לך סוכרת הריון, אתה יכול להוריד את הסיכויים לבעיות הריון על ידי שליטה ברמת הסוכר בדם.

אם יש לך סוכרת

חשוב לשמור על רמת הסוכר בדם כמה שיותר קרובה לנורמה לפני ובמהלך ההריון כדי לשמור על בריאות התינוק וללדת תינוק בריא. עבודה עם צוות הבריאות שלך והקפדה על תוכנית הטיפול בסוכרת יכולה לעזור לך לנהל הריון בריא וללדת תינוק בריא. אם את במצב בריאותי טוב והסוכרת שלך נשלטת היטב במהלך ההריון, יש לך סיכוי טוב להריון ולידה תקינים.

שליטה לקויה בסוכרת במהלך ההריון עלולה להשפיע על בריאותך לאורך זמן

ואף לסכן את תינוקך. סוכרת עלולה לגרום לבעיות במהלך ההריון לנשים ולתינוקות שלהן המתפתחים. הריון יכול להחמיר כמה בעיות סוכרת ארוכות טווח, כגון בעיות עיניים ומחלות כליות, במיוחד כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות מדי.

קיים גם סיכון לפתח רעלת הריון

מצב בו לחץ הדם עולה במהלך ההריון, מה שעלול לגרום לבעיות לתינוק. מומים מולדים נוטים יותר בילודים מאשר באמהות עם סוכרת, במיוחד נשים תלויות אינסולין, אשר עשויות להיות בסיכון גבוה פי שניים עד שישה למומים מולדים חמורים. לתינוקות מאמהות סוכרתיות עלולים להיות מומים מולדים חמורים בלב ובכלי הדם, במוח ובעמוד השדרה, במערכת השתן, בכליות ובמערכת העיכול.

עקב זרימת דם לקויה או מחלות אחרות שעלולות לסבך הריון סוכרתי (כגון לחץ דם גבוה או מחלות מיקרו-וסקולריות)

העובר עלול לגדול באיטיות ברחם. רוב הסיבוכים מתרחשים אצל נשים שסבלו מסוכרת לפני ההריון. לנשים עם סוכרת לפני ההריון יש סיכון גבוה יותר לסיבוכי הריון.

רמות גבוהות של סוכר בדם במהלך ההריון יכולות גם להגביר את הסיכוי שתינוקות נולדים בטרם עת

סובלים מעודף משקל, מתקשים בנשימה או סובלים מרמת סוכר נמוכה בדם זמן קצר לאחר הלידה. היפוגליקמיה. אם רמת הסוכר בדם גבוהה במהלך ההריון, ייתכן שלתינוק יהיה סוכר נמוך זמן קצר לאחר הלידה, מה שנקרא היפוגליקמיה.

האינסולין הנוסף שהתינוק שלך מייצר כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה ממשיך לגרום לירידת הסוכר בדם זמן קצר לאחר הלידה

כאשר יש לך סוכרת, הגוף שלך לא מייצר מספיק אינסולין או לא יכול להשתמש בו היטב, כך שבסופו של דבר יש לך יותר מדי סוכר בדם. זה יכול לגרום לבעיות בריאות חמורות כמו מחלות לב, אי ספיקת כליות ועיוורון.
למידע נוסף בנושא של סכרת בהריון ונטורופתית מיטל כדורי באפשרותך לבדוק ב- mkdiet.co.il

שינויים הורמונליים ואחרים בגוף במהלך ההריון משפיעים על רמות הגלוקוז בדם

ולכן ייתכן שיהיה צורך לשנות את אופן הטיפול בסוכרת. חלק מהנשים עם סוכרת מסוג 2 יכולות לשלוט ברמת הסוכר בדם רק באמצעות תזונה וללא תרופות בתחילת ההריון. עבור כ-30% מהנשים שמפתחות סוכרת הריונית, תזונה אינה מספיקה כדי לשלוט ברמת הסוכר בדם וצריכה לקחת אינסולין. במהלך ההיריון ישתנו צרכי הגוף לסוכר ולאינסולין.

אם רמת הסוכר בדם שלך לא חוזרת לקדמותה, זה יכול להיות שהייתה לך סוכרת לפני ההריון. לנשים עם סוכרת הריונית יש בדרך כלל רמות סוכר תקינות בדם במהלך השליש הראשון הקריטי.

טיפול ב-GDM יכול לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכי הריון. הקפדה על תוכנית הטיפול שלך תבטיח הריון ולידה בריאים ותעזור לתינוקך להימנע מבעיות בריאות עתידיות.

אם יש לך סוכרת וההריון שלך לא מתוכנן, עדיין יש הרבה שאתה יכול לעשות כדי לתת לתינוק שלך התחלה טובה יותר בחיים. ועם העזרה הזו, תוכלי להפוך את הדאגות שלך להריון בריא לעצמך ולהתחלה בריאה לתינוקך.

קיימת אפשרות שחלק מהסיבוכים הפוטנציאליים של סוכרת

כגון מחלות עיניים וכליות, יכולים להתפתח במהלך ההריון. סוכרת הריונית מגבירה את הסיכון ליתר לחץ דם, וכך גם רעלת הריון, סיבוך הריון חמור הגורם ליתר לחץ דם ותסמינים מסכני חיים נוספים אצל האם והתינוק.

בניגוד לסוכרת מסוג 1

סוכרת הריונית אינה נגרמת ממחסור באינסולין, אלא מהורמונים אחרים המיוצרים במהלך ההיריון ויכולים להפוך את האינסולין לפחות יעיל – מצב הנקרא תנגודת לאינסולין. מצב בו רמות הגלוקוז בדם עולות ותסמינים אחרים של סוכרת מתפתחים במהלך ההיריון אצל אישה שלא אובחנה בעבר כחולה בסוכרת. סוכרת היא מצב שבו הגוף אינו יכול לייצר מספיק אינסולין או אינו יכול להשתמש בו כרגיל.

זהו מצב בו רמות הגלוקוז בדם עולות ותסמינים אחרים של סוכרת מופיעים במהלך ההריון אצל אישה שלא אובחנה בעבר כחולה בסוכרת

זהו סוג של סוכרת המופיע לראשונה אצל אישה הרה שלא סבלה מסוכרת לפני ההיריון. מכיוון ששומן גוף ותזונה מגבירים את הסיכון לסוכרת הריון, מטופלים שירדו במשקל לפני ההריון ואוכלים תזונה מתאימה יכולים להפחית את הסיכון לסוכרת הריון. עבור נשים לאחר לידה שסבלו מסוכרת הריון במהלך ההריון, הנקה יכולה להיות התערבות זולה ומעשית כדי להפחית או לדחות את הסיכון לסוכרת לאחר מכן.

זה מצביע על כך שאינדוקציה אלקטיבית של סוכרת בנשים החל משבוע 39 להריון אינו מעלה את הסיכון לניתוח קיסרי ועשויה להפחית את הסיכון למקרוזומיה

הדו"ח מצא כי בעוד שנראה שהתרופה מפחיתה את הסיכון להפלה ולידה מוקדמת ב-PCOS, שיעור הנשים שנטלו מטפורמין שפיתחו סוכרת הריונית (25%) היה בערך זהה לזה של הנשים הנוטלות פלצבו (24%). …

באמצעות תוכנית הריון בסוכרת

מומחי רפואת האם והעובר, האנדוקרינולוגיה והתזונה שלנו עובדים יחד כדי להבטיח הריונות בריאים לנשים עם סוכרת 1, 2 וסוכרת הריון. בתכנית להריון בסוכרת, נשים המאובחנות עם סוכרת הריונית מקבלים הנחיות מהאחות שלנו על טיפול בסיסי בסוכרת, כולל בקרת רמת הסוכר בדם. תוכנית סוכרת בהריון מציעה גישה נוחה לנשים הזקוקות לייעוץ מומחים רב. נשים עם סוכרת מסוג 1 וסוג 2 מבקרות את האנדוקרינולוגים שלנו בתדירות גבוהה יחסית במהלך השליש הראשון להריון כדי לשמור על בקרת גלוקוז טובה בדם, המלצות על תזונה ופעילות גופנית, ובמידת הצורך לשלוט בסוכרת או במחלות אנדוקריניות נלוות.

סקר לסוכרת הריון במהלך הפגישה הראשונה שלך לפני הלידה (נקראת גם תור) בערך בשבוע 8-12 להריון

המיילדת או הרופא שלך ישאלו אותך מספר שאלות כדי לקבוע אם יש לך סיכון מוגבר לסוכרת הריון. בנשים בהריון שאין להן נתוני סוכרת, בדיקת GDM צריכה להיעשות בין שבועות 24 ל-28 להריון.

Similar Posts