מפה טופוגראפית

במשך למעלה מ- 125 שנה, הסקר הגיאולוגי האמריקני (USGS) מייצר מפות טופוגרפיות מפורטות. סדרת המפות הטופוגרפיות מספקת מידע מפורט על הטופוגרפיה של ארצות הברית ועל כל שטחה. הוא מספק סקירה מקיפה של מאפיינים טופוגרפיים כגון גבעות, עמקים, הרים, נהרות, אגמים ונהרות ומספק מידע טופוגרפי בקנה מידה גדול וקטן.

למפות טופוגרפיות צבעי מפה מיוחדים לסימון מאפייני פני השטח של נופים מסוימים. מפה טופוגרפית ממפה באופן שיטתי את הטופוגרפיה של ארצות הברית ואת כל שטחה במונחים של מאפיינים טופוגרפיים כמו גבעות, עמקים, הרים, נהרות ואגמים.

ברוב המפות הטופוגרפיות

רק קו המתאר החמישי מתויג, אך לא כל קווי המתאר; חלקן מתויגות, אחרות לא. הגובה של כל קו מתאר במפה נקבע על ידי מידע גובה כתוב, ומצוין הגובה בו כל אחד מקווי המתאר מייצג 50 מטר הפרש גובה. בחלק מהמפות, קווי המתאר העיקריים, שלרוב הם נועזים יותר מאשר במפות אחרות (אלה נקראים קווי אינדקס), מוצגים בהדפסים מודגשים מעל קווי המתאר האחרים. קווי המתאר הנוספים המציגים פרטים נוספים במפות מכונים Index Contour Contoured, אך ניתן למצוא אותם גם בכמה מפות טופוגרפיות, כגון קווי המתאר הרביעי והחמישי.

קווי קווי מתאר הם קווים דמיוניים שקיימים רק על נייר ומחברים נקודות בגובה שווה על פני האדמה

הם מאפשרים לנו לדמיין את עולם התלת מימד במפה דו-מימדית ולזהות מאפיינים של העולם כגון הרים, עמקים, אגמים, נהרות, אוקיינוסים וכו '. קו המתאר הוא קו במפה המחובר בנקודה בגובה פני הים. , המאפשר לזהות נקודת גובה מסוימת ואת יחסה לנקודות אחרות במפה.

קווי מתאר וסמלי מפה אחרים יכולים לספק רמזים לגיאולוגיה וגיאומורפולוגיה העומדת בבסיס הנוף

חלק זה מכיל מפות טופוגרפיות שהוזמנו מהסקר הגאולוגי האמריקני, ותוכלו לחפש מפות טופוגרפיות מה- USGS כדי לחקור את ההיסטוריה ואת המאפיינים של מפותיהן. ניתן לגשת למשאבי מפות טופוגרפיים נוספים, כולל מפות התואמות ליישומי GIS, באתר המחקר הגיאולוגי של הסקר הגיאולוגי האמריקני (GGS).

המפות הטופוגרפיות של ה- USGS ניתנות להורדה ואתה מכיר את כל שמות המפות

אך אינך מוגבל למפות של ה- US US בכל הנוגע למפות טופוגרפיות דיגיטליות שתוכל להדפיס. כעת ניתן ליישם הכל על כל יישום GIS, כגון גיאופיזיקה, גיאולוגיה או גיאומורפולוגיה, ועל כל יישום אחר. מכיוון שזו מפה טופוגרפית, היא גם מספקת מידע מפורט על בליטות המדינה. דוגמה טובה היא מפת USGS טופוגרפית של ניו יורק, המוצגת למטה וזמינה גם כקובץ PDF.

מפות טופוגרפיות שונות ממפות אחרות בכך שהן מציגות את המיקומים האופקיים והאנכיים של השטח

ישנם קווי מתאר וקווים מקווקווים המייצגים את השטח, כלומר גובה סביבתו. הדרך הטובה ביותר להבין מפה טופוגרפית באמת היא לקחת אותה לטיול ולמצוא את מיקומה. בפינה השמאלית התחתונה של המפה, חפש את המפה הטופוגרפית, המכונה בדרך כלל "מפה טופוגרפית".

מפות טופוגרפיות מספקות מידע אוריינטציה אודות מבנים מעשה ידי אדם כגון מבנים, כבישים, גשרים ומבנים אנושיים אחרים.

ידיעת הפונקציות שאתה בדרך כלל מוצא בהן

היא תמיד מעשית, אך היכולת האמיתית שאתה רוצה היא להבין מה המפה מראה לך. כמו כל סוג אחר של מפה, אגדה במפה טופוגרפית תגיד לך מה מייצג כל סמל, צבע וכל סוג אחר של קו. כאשר אתה מגלה מה המשמעות של סמלי מפות, תוכל להבין טוב יותר את הסביבה שלך באמצעות מפות טופוגרפיות.
למידע מורחב על מפה טופוגראפית כדאי לבקר ב- surveyor10.co.il

קנה המידה של מפה טופוגרפית אומר לך כמה מיילים (או שברים של מיילים) סנטימטר מייצג

לדוגמא, כדי למפות מפה בגודל של 1 / 24,000 אינץ ', זה יהיה 1.24 000, כלומר מפה בגודל 1 אינץ' היא 1.24 מיליון מייל או מיליון קמ"ר. קריאת מפות טופוגרפיות מתחילה בהבנה מה מהווה אזור מסוים על פני כדור הארץ.

מפות טופוגרפיות

המכונות לעתים קרובות בקיצור מפות טופו, הן בגודל של 1 / 24,000 אינץ ', כלומר מפה של סנטימטר אחד מתאימה לאזור של 50,000 אינץ'. קנה המידה של המפה הוא מאפיין חשוב מאוד של מפה טופוגרפית ואחד המאפיינים החשובים ביותר של כל מפה טופוגרפית בעולם. זה נותן לך מושג טוב כמה מיילים (או שברים של מיילים) אינץ 'מייצג, וזה ההבדל בין כרטיס 1 אינץ' לכרטיס 2 אינץ '.

תוכלו גם להבחין כי במפה יש שילוב של קווי מתאר וגוונים

המהווה שיטה המיוצרת על ידי מחשב להמחשת המדרונות הנמצאים בדרך כלל במפות דיגיטליות. התמונה למעלה מציגה מפה עם קווי מתאר של גבעות וכך מסומנת "3". מפה טופוגרפית לא מציגה את כל קווי המתאר הללו, אלא בוחרת תבנית קווים. מכאן נובע שיש הבדל גדול בגובה במדרון.

 

Similar Posts